pożyczki pozabankowe

Pożyczka na komornika

Bardzo proszę o informację czy istnieją takie instytucje które udzielają kredytu na spłatę komornika. Potrzebuję ok 65 tys. zł może by na hipotekę. W tej chwili siedzi na niej komornik jak i na wynagrodzeniu, ale w momencie otrzymania promesy że kredyt będzie udzielony komornik zwolni wynagrodzenie i hipotekę, wyda takie zaświadczenie. Długi to kredyt i spadek. Proszę o pomoc.

Oczywiście, wiele firm pozabankowych czyli tzw. parabanki udzielają pożyczek dla zadłużonych, na spłatę komornika. Można sprawdzić np. w internecie wpisując w wyszukiwarce nazwę produktu np. „kredyt na spłatę komornika” albo np. „pożyczki z komornikiem” czy jeszcze inną w tym rodzaju, ewentualnie właśnie z dodatkiem „pod hipotekę” albo „pod zastaw nieruchomości”. Trzeba pamiętać jednak, że z wiarygodnością parabanków bywa różnie i mogą trafić się także te nieuczciwe. Tym niemniej trzeba nastawić się w tym zakresie właśnie na oferty parabanków gdyż prawdopodobnie żadnej bank nie udzieli Pani „kredytu na spłatę komornika” jeżeli będzie wiadomo że prowadzone jest przeciwko Pani postępowanie egzekucyjne a informacja o zajęciu egzekucyjnym będzie widnieć w zaświadczeniu o zarobkach. Podobno udzielały (udzielają) takich kredytów SKOK-i ale jak napisaliśmy – „podobno” – to informacja zasłyszana z niezbyt pewnego źródła.

Pozabankowe pożyczki o które Pani pyta mogą być bardzo drogie czyli z wysokim oprocentowaniem rzeczywistym. Może jednak ma Pani kogoś wśród znajomych albo rodziny, kto mógłby udzielić Pani takiej pożyczki. Jeżeli też zaoferuje Pani zabezpieczenie hipoteczne oraz atrakcyjne oprocentowanie (wyższe niż na lokacie bankowej a mimo tego niższe od oprocentowania rzeczywistego pożyczki z parabanku) to korzyść będzie po obu stronach a więc po stronie prywatnego pożyczkodawcy jak i Pani. Natomiast co do zwolnienia przez komornika Pani wynagrodzenia i hipoteki to na wszelki wypadek zaznaczamy, że zwolnienia te mogą zostać dokonane tylko na wniosek wierzyciela egzekwującego.

komentarze 2

  • Anonim

    Znalazłem się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebny mi jest kredyt w wysokości co najmniej 15 tysięcy złotych. W bankach na pewno odmówią mi udzielenia kredytu gotówkowego, bo moja pensje zajął komornik i banki dowiedziałyby się o tym z zaświadczenia o dochodach którego przecież za każdym razem wymagają. Czy poza bankami są jakieś firmy które udzielają kredytów osobom z zajęciem komorniczym wynagrodzenia za pracę?

    • Administracja

      Tak, niektóre firmy pożyczkowe przyznają pożyczki w takiej sytuacji ale w przypadku większych kwot raczej żądają zabezpieczenia jakiegoś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.