pożyczki prywatne

Prywatne kredyty gotówkowe

Prywatne kredyty to częste określenie pożyczek w których pożyczkodawcą jest osoba prywatna (pożyczkobiorcą też jest zazwyczaj osoba prywatna). Określenie używane zazwyczaj wtedy, gdy są przedstawiane jako konkurencja w stosunku do kredytów bankowych, gdyż generalnie osoby prywatne mają mniej ostre wymagania niż banki przy ocenie zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Czasem, na swoją zgubę, prywatni pożyczkobiorcy w ogóle nie sprawdzają wypłacalności pożyczkobiorcy, ale o tym problemie rozpiszę się więcej w jakimś innym wpisie, w niedalekiej przyszłości.

Przede wszystkim jednak kredyty prywatne a dokładniej prywatne pożyczki, dają się we znaki parabankom, jako konkurencja do ich pożyczek pozabankowych – tych znanych pod nazwą: pożyczki bez BIK. Pożyczki prywatne zazwyczaj są znacznie tańsze od tych pozabankowych bez BIK, bo prywatni pożyczkodawcy ograniczają się do maksymalnego oprocentowania nominalnego które narzuca jako maksymalne ustawa antylichwiarska. Parabanki zaś kombinują tak z oprocentowanie rzeczywistym, że na przykład u Providenta wynosi ono ponad 60% w okresie jednego roku a nawet około 100% (takie widełki różnic stwierdzono przy użyciu kalkulatora pożyczkowego Provident zadając na wejściu różne kwoty i czas trwania umowy pożyczki). Prywatne kredyty są solą w oku tych pozabankowych firm pożyczkowych i będą piekły coraz dotkliwiej wraz z rozwojem portali społecznościowych.

Można więc na pożyczce mieć kapitalną inwestycję ale pod warunkiem że pożyczkobiorca odda pieniądze a jak nie odda to pod warunkiem że je odzyskasz. Jak okaże się ze on nie pracuje, nie ma żadnego majątku, to z odzyskaniem będzie kłopot i to duży albo po prostu: nie odzyskasz pożyczki. Dlatego pożyczkę warto zabezpieczyć ale nie chodzi o weksel bo to nie jest zabezpieczenie. Pod pojęciem zabezpieczenia rozumiem zabezpieczenie na majątku dłużnika, czyli zastaw na rzeczy ruchomej albo hipoteka na nieruchomości o której wiele osób nie wie że może być zabezpieczeniem także prywatnej pożyczki http://pozyczkowo.sosnowiec.pl/2018/10/01/pozyczki-zabezpieczone-hipotecznie-od-prywatnych-inwestorow/ a nie tylko bankowego czy parabankowego kredytu. Wtedy masz faktycznie zabezpieczenie które komornik może dla ciebie zlicytować a nie weksel który gdy dłużnik nie ma majątku i dochodów, żadnej wartości nie przedstawia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.