pożyczki pozabankowe

Pułapki darmowych pożyczek – chwilówek

Widziałam kilka ofert pożyczek – chwilówek bez kosztów (z zerowym oprocentowaniem) dla nowego pożyczkobiorcy. Chciałabym wiedzieć, czy jest tu jakaś pułapka, przysłowiowy haczyk. Sprawdzałam przy użyciu tych tam suwaków (wybiera się kwotę pożyczki i czas) i wychodzi na to, że naprawdę oprocentowanie wynosi zero i zwrócić trzeba będzie tylko tyle ile się wzięło. Czy jest coś czego nie wiem?

Przynajmniej jak chodzi o oferty chwilówek w takiej promocji (czyli Vivus, Soho, Net Credit), to formalnie żadnej pułapki, żadnego wprowadzania w błąd nie ma. Istotnie bowiem zwrócić trzeba będzie tyle, ile się pożyczyło ale pod warunkiem, że zwrot pożyczki nie będzie spóźniony. Wymieniliśmy powyżej kilka znanych pozytywnie zweryfikowanych chwilówek natomiast co do ewentualnych innych (które pojawią się na rynku), to oczywiście nie wiemy, co się może okazać. Należy przeczytać uważnie umowę / warunki które ma się zaakceptować, wymagana kwota przelewu weryfikacyjnego z konta na konto powinna być jak najniższa (zwykle jest to tylko jeden grosz) a koszt rozmowy z infolinią (telefonowanie jest generalnie niepotrzebne, to ewentualnie firma pożyczkowa telefonuje do klienta) powinien nie przekraczać kilkudziesięciu groszy. W razie pytań i wątpliwości nie zwracać się do pracownika firmy pożyczkowej: http://bankier.net.pl/jezeli-nie-rozumiesz-zapisu-w-umowie-pozyczki/ tylko do kogoś z zasady obiektywnego.

Nasuwa się natomiast pytanie o to, czy takie darmowe pożyczki nie generują aby tym firmom większych zysków niż pożyczki bez promocji czyli z niemałym oprocentowaniem rzeczywistym. Ewentualnie bowiem dlatego, że po te gratisowe może zgłaszać się więcej osób (kusi perspektywa otrzymania nieoprocentowanej gotówki w pożyczce) i więcej osób może nie dać rady ich spłacić w terminie / zapomnieć o spłacie. A wówczas koszty takich pożyczek (ustalone w umowie) szybko narastają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.