kredyty

Specyfika dochodów akceptowanych do kredytów bankowych

Sytuacja dość częsta w połączeniu z apetytem na kredyt, by o niej napisać: Pracuję tylko dorywczo i w skali całego roku łącznie są to niewysokie dochody i wiem, że na ich podstawie kredytu w żadnym banku nie uzyskam. Mam jednak zasądzone i płacone przez byłego męża wysokie alimenty na dziecko. Moje pytanie brzmi: czy bank uwzględni mi alimenty jako źródło dochodów do kredytu?

Żaden bank nie uwzględni alimentów na dziecko jako dochodu do oceny Pani zdolności kredytowej. Co najwyżej, mogą dzięki alimentów wyłączyć dziecko od przy obliczaniu Pani miesięcznych wydatków. Jeżeli w ogóle coś to ewentualnie jakaś pożyczka pozabankowa wchodzi w grę, może Provident: http://pozycz.edu.pl/2019/02/10/wszechobecny-provident/ ale myśmy tego nie weryfikowali.

Banki do kredytu uwzględniają te źródła dochodów, które są stałe i comiesięczne a zarazem co do których nie ma obaw, że mogą się skończyć w okresie kredytowania. Źródło dochodów akceptowane do oceny zdolności kredytowej musi być też legalne – udokumentowane (na przykład pracownik na czarno zarabiający choćby i 10 tysięcy złotych miesięcznie kredytu w banku nie otrzyma).

Nie są akceptowane przez banki dochody następującego pochodzenia: z alimentów, renty na czas określony, zasiłki wychowawcze, zasiłki opiekuńcze, zasiłki dla bezrobotnych, stypendia, dochody z tytułu rodziny zastępczej, dodatki na przedszkole, na mieszkanie itp., zysk ze sprzedaży akcji i innych papierów wartościowych, dochody uzyskiwane w próbnym okresie zatrudnienia, ryczałt na samochód, diety na delegacje i inne rodzaje dochodów o charakterze niestałym.

komentarze 2

  • Filip

    Kredyty gotówkowe na dowód bez zaświadczeń – są w bankach takowe?Jak tak, to prosze o namiary, z góry dziękuję za poświecony czas.

    • Administracja

      Jeżeli mają to być oferty kredytów z banków to należy wskazać, że owszem, banki nieraz oferują pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń o dochodach. Z tym, że jeżeli bankowy kredyt jest bez zaświadczeń to można być pewnym, że bank zażąda oświadczenia o dochodach. I bynajmniej nie chodzi tu tylko o samo oświadczenie klienta w tradycyjnym rozumieniu. Konieczne jest przedstawienie potwierdzeń przelewów wynagrodzenia na koncie osobistym zatem nie ma szans na to aby bezrobotny załatwił sobie taki kredyt. Jeżeli chodzi zaś o pozabankowe pożyczki to już inna sprawa. Takie pożyczki jak chwilówki online (na sms) to pożyczki dostępne zupełnie bez zaświadczeń. Jak wieść niesie, także znacznie większa pozabankowa pożyczka jest często przyznawana bez zaświadczeń. Jest nią Provident.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.